Bilimsel


121221

Dağılıyor. Her şey parçalarına ayrılıyor. Entropi neşeleniyor. Parçalar yok oluyor. Termodinamik öfkeleniyor, sürece müdahale ediyor: Burada yok olan, orada inşa oluyor. Entropi söz alıyor. Oradaki inşaatın cıcığını çıkarıyor. Fizikçiler devreye griyorlar. Fizik işleriyle aşk işlerinin ayrılması talep ediliyor. Talep, azınlık oyuyla reddediliyor. Keza bir terkedilme, entropiyle ilişkilendirilmeyince dayanılmaz oluyor. Derken mantıkçılar söze giriyor. Böylece, terkedilme, entropiyle ilişkilendirilince de dayanılmaz oluyor.

Oysa, bütün bu bilim insanlarına ne oluyor? Dağılın, izlenecek bir şey yok. Film çekmiyoruz, acı çekiyoruz. Hiç saygı kalmamış, herkes her şeye burnunu sokuyor. Yeni dünyaya hoşgeldiniz. Analitik düşünmemek diye bir bahane artık iyi tanımlıdır. Tepe tepe kullanınız. Elinizde fazla varsa ihtiyacı olanlara dağıtılmak üzere ofislerimize bırakabilirsiniz. Analitik düşünmemeye muhtaç birlerce aç, yardımlarınızı bekliyor. Çıkarken kapıyı çarparak kapatınız, belki birilerinin dikkatini çekeriz. Film çekmiyoruz, dikkat de çekmiyoruz. Kaç kere söyleyeceğim canım? Dağılın. Dağınık kalın. Dağıldığınızla kalın.
Sansür kurulunun notu: Bu yazı tarafımızca sakıncalı bulunmuştur. Yazı işine gelmeyenler Bela Bulma Kurumu'na başvurmak suretiyle biletlerini iade edebilirler.


No comments: